| Specification | Value |
|---|---|
| Model Name | Zonergy ZSI-30K |
| Brand | Zonergy |
| Type | on-grid |
| Max Load Capacity | 30,000 Watts |
| Voltage Class | 48V |
| Efficiency | 98.20% |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage Range | 200V - 1000V DC |
| MPPT Trackers | 4 |
| Output Voltage | 230V AC |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Surge Power | 45,000 Watts |
| Warranty | 10 Years |
| Weight | 38.00 kg |
| Dimensions | 640x740x260 mm |
| Cooling Method | Fan |
| Display | LED |
| Communication | WiFi/RS485 |
| Certifications | CE/IEC61727 |
| Country of Origin | China |
| Price | PKR 685,000 |
Country: China
Tier-1 industrial and specialized OEM units