| Specification | Value |
|---|---|
| Model Name | Ziewnic ZW-15K |
| Brand | Ziewnic |
| Type | hybrid |
| Max Load Capacity | 15,000 Watts |
| Voltage Class | 48V |
| Efficiency | 96.00% |
| IP Rating | IP54 |
| Input Voltage Range | 60V - 500V DC |
| MPPT Trackers | 3 |
| Output Voltage | 230V AC |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Surge Power | 30,000 Watts |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 22.00 kg |
| Dimensions | 380x500x170 mm |
| Cooling Method | Fan |
| Display | LCD |
| Communication | WiFi/RS485 |
| Certifications | CE |
| Country of Origin | China |
| Price | PKR 385,000 |
Country: China
Hybrid inverters + Ziewnic Phantom lithium series